Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Malé Leváre
Obec Malé Leváre

Rušenie skládky BIO odpadu v Rekreačnej oblasti

Rušenie skládky BIO odpadu v Rekreačnej oblasti 1

Oznamujeme vlastníkom nehnuteľností v rekreačnej oblasti Rudava Malé Leváre, že skládka BIO odpadu, ktorá sa nachádza pri rekreačnej chate so súpisným č. 1 bude od 1.4.2024 zatvorená a viac nebude možné na toto miesto zvážať BIO odpad. Ten môžte voziť bezplatne na zberný dvor . . .

Oznamujeme vlastníkom nehnuteľností v rekreačnej oblasti Rudava Malé Leváre, že skládka BIO odpadu, ktorá sa nachádza pri rekreačnej chate so súpisným č. 1 bude od 1.4.2024 zatvorená a viac nebude možné na toto miesto zvážať BIO odpad. Ten môžte voziť bezplatne na zberný dvor, ktorý sa nachádza pred bývalými štátnymi majetkami za cintorínom v obci Malé Leváre počas otváracích hodín.

K tomuto opatreniu sme pristúpili z niekoľkých dôvodov:

1 - ročné náklady na likvidáciu tejto skládky zvyšujú cenu poplatku za zvoz komunálneho odpadu pre vlastníkov rekreačných chát

2 - keďže je skládka bez dozoru, nevozí sa sem len BIO odpad, ale aj rôzny stavebný a zmesový komunálny odpad, ktorý znehodnotí skládku a opäť narastajú náklady na jej likvidáciu

3 - z estetického hľadiska je samotná skládka odpudzujúcim faktorom pretože sa nachádza priamo pri vstupe do Rekreačnej oblasti.

Skládka bude po odstránení navezeného BIO opadu monitorovaná kamerovým systémom, aby sme zabránili ďalšiemu nelegálnemu zvážaniu odpadu na toto miesto. Dôrazne žiadame všetkých, aby BIO odpad vozili len na zberný dvor a nevozili ho do lesa tak ako je aj teraz na niektorých miestach zvykom, porušujú tým zákon o odpadoch a dopúšťajú sa priestupku za ktorý hrozí sankcia.

Obec Malé Leváre má k dispozícii aj pre vlastníkov rekreačných chát kompostéry, ktoré je možné si bezplatne vyzdvihnúť na obecnom úrade.

Ďakujeme všetkým za pochopenie

Občan

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sociálne siete

hore